چگونه و چرا باید نتایج خود را چک کنید؟تا برد های شما به باخت تبدیل نشود!

درک نحوه ی ثبت نتایج شمشیربازی برای موفقیت بسیار ضروری است. شمشیربازها مجبورند به محض پایان رساندن بازی های خود، برگه ی ثبت نتایج را امضا کنند. اما بازیکنان تازه وارد اغلب اوقات این کار را بدون تفکر انجام می دهند، با این فرض که داوران و برگزار کنندگان مسابقات در این زمینه تخصص دارند و باید حق با آنها باشد.

متاسفانه در واقعیت این اصل همیشه درست نیست. وجود اشتباهات در برگه های ثبت نتایج زیاد غیر طبیعی نیست. این لزوما به این معنی نیست که مسئله های غیرمعمولی اتفاق می افتد، بلکه گاهی اوقات ممکن است خطاهای سهوی کوچکی رخ دهد. مسابقات شمشیربازی بزرگ و پیچیده هستند، و انتظار بی خطا بودن آن معمولا انتظار بجایی نیست. به طور خاص، مسئولیت نهایی کنترل نتایج فردی به عهده خود بازیکن است. این در واقع یک درس بسیار مهم در دادن مسئولیت فردی به خود شمشیرباز جوان است!

Abbasali Faryabi

مربی شمشیربازی از دانشگاه تربیت بدنی بوداپست مجارستان - رئیس کمیته فنی و مدیر فنی کنفدراسیون شمشیربازی آسیا از سال 2018 عضو کمیته فنی کنفدراسیون شمشیربازی آسیا از سال 2012- عضو کارگروه بازنویسی قوانین فدراسیون جهانی شمشیربازی از سال 2015 عضو کمیسیون قوانین فدراسیون جهانی شمشیربازی از سال 2016-

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.